Ve škole

    Chodil jsem do školy v době, kdy ještě bylo docela normální, aby neposlušný žák dostal místo zdlouhavé poznámky pohlavek nebo rovnou pár přez zadek. Šestou až osmou třídu jsem strávil na jedné venkovské škole. Dvě učitelky tam používali čas od času jako výchovný nástrj ukazovátko. Několikrát jsem si došel k tabuli pro pár ran před celou třídou. Nejčastěji se ale výprask konal při hodinách s ředitelem, který vyučoval pouze tělocvik.

    Vzpomínám si na několik výprasků, které jsem při tělocviku dostal, většinou za "lajdáctví" při cvičení, nebo když jsme se s někým prali. Jednou jsem si třeba musel stoupnout, předklonit se tak, abych se dotýkal nohou a pak chodili ostatní žáci a od každýho jsem dostal ránu. Někteří byli hodní, ale vyskytovali se kluci, kteří si tu jednu ránu vychutnali a dali ji pěkně s rozmachem. Tělocvičnou plesklo plácnutí ruky o nastavený zadek jenom v trenýrkách a já jsem vyjekl. Strašnej trapas, kluci se mi smějou a já mám přitom na krajíčku.. Nesmím se rozbrečet.. Plesk! Šleha od dalšího zlomyslnýho kluka, vyjeknutí a slzy jsou venku. A pět kluků na mě ještě čeká.. Po výprasku jsem si musel oběhnout třikrát tělocvičnu. Při tom se člověk vybrečel a pak cvičil dál. Otisk ruky byl ale na zadku pár dní znát..


Naše třídní

27.11.2008 01:00

Naše třídní

Tělesným trestům se nevyhýbala ani naše třídní. K trestání používala ukazovátko, které nosila na každou hodinu. Byl to vlastně tenký prut, ale říkalo se mu ukazovátko. Byli jsme biti ohnutí o stolek, ne sice moc, ale cítit to bylo. Hodně si na nás vylévala vztek, když měla špatný den. Bila jen...

—————